Aké zásadné faktory majú vplyv na výber Bauer hokejky

Aké zásadné faktory majú vplyv na výber Bauer hokejky

Jedným zo základných parametrov výberu Bauer hokejok je strana, na ktorú ju bude budúci majiteľ http://www.teraz.sk/sport/vo-veku-78-rokov-zomrel-byvaly-majitel-s/303092-clanok.html držať. Výber medzi pravou a ľavou stranou je niekedy pomerne zložitou dilemou pre najmenších hokejistov. V tomto smere neexistuje správna voľba a pri voľbe strany Bauer hokejok by sme sa mali riadiť výlučne vlastnými pocitmi. Ak ste teda rodičom malého hokejistu a ten sa nevie jasne rozhodnúť pre konkrétnu stranu, potom by ste sa s ním mali určite o tejto veci rozprávať. Nechajte ho počas tréningu strieľať pravou aj ľavou rukou. Pri strieľaní ho sledujte a nech si vyberie on sám, pri ktorej strane mu je tento pohyb prirodzený a cíti sa pri ňom lepšie. Výber Bauer hokejky podľa strany by mal byť týmto na konci, pozrime sa teda na ďalšie parametre.

hokejový zápas

Bauer hokejky dokážu svojím širokým portfóliom uspokojiť naozaj každého hráča


Ďalším parametrom pri výbere Bauer hokejok je použitý materiál a tu máme na výber medzi kompozitným a dreveným variantom. Bauer hokejky vyrobené z kompozitu patria v súčasnosti medzi používanejší variant a táto štatistika platí najmä pri profesionálnych hráčoch. Takéto Bauer hokejky vynikajú viacerými prednosťami, pričom medzi zásadné patrí ich ľahkosť, konzistentnosť a taktiež vysoký výkon. Materiál pozostáva zo zmesi vláknového skla a tiež vlákien vyrobených z karbónu. Kvalita tejto zmesi je určovaná zo strany výrobcu na stupnici od 3K až po 18K. Horná hranica predstavuje výberovú zmes a takáto hokejka si dokáže zachovať najdlhšiu životnosť pri zachovaní vlastností, ktoré pre ňu boli charakteristické pred prvým dotykom s pukom. Naproti tomu sú tu drevené hokejky, ktoré sú vo väčšine prípadov považované za niečo zastaralé. Takéto hokejky sú vyrábané z preglejky a ako výstuž slúži sklolaminát. Vynikajú najmä svojou odolnosťou a pri strele príklepom nehrozí ich zlomenie v takom rozsahu, ako v prípade prvého variantu. Nevýhodou je však ich hmotnosť a tá je vyššia približne 2 až 3-krát v porovnaní s kompozitom.

hokejky

Ďalším parametrom výberu hokejok je porovnanie jednodielnych s tými dvojdielnymi. Prvý z nich je charakteristický svojou konzistentnosťou a môže za to najmä fakt, že palica s čepeľou tvoria jeden celok. Pri dvojdielnych hokejkách teda existuje možnosť výmeny čepele za novú a z ľadového hokeja sa postupne vytrácajú. Preferované sú najmä v prípade hokejbalu, kde je vyššie riziko rýchleho ošúchania čepele.

Na webovej stránke https://www.hokejovekorcule.sk/ sa dozviete viac.