Ten najlepší matrac pre Vás

Rýchla doba, veľa napätia a stresu, množstvo povinností a starostí deformuje našu chrbticu a kostrové svalstvo. Okrem pravidelného pohybu, zdravej životosprávy je aj kvalitný spánok súčasťou plnohodnotného života. Pomáha nám v regenerácii a uvoľnení svalstva, chrbtice, zbavuje nás napätia a stresu. Je veľa možností na výber správneho a najlepšieho matraca.

baby-19295_640

Najlepsie matrace https://www.segum.sk/produkty/matrace Vás zaujmú svojou širokou ponukou a viacerými druhmi anatomických matracov.

K dispozícii máte výber taštičkových, pružinových a penových matracov s rôznymi druhmi peny.

Platí, že akýkoľvek druh matraca je vyrobený z kvalitných prírodných materiálov, čo je základnou požiadavkou pri výbere správneho matraca. Všetky sú dokonale priedušné a spoľahlivo odvetrávajú vlhkosť počas spánku, čo je takisto dôležitý parameter pri výbere správneho matraca. Tvrdosť matraca si vždy vyberajte podľa Vašej polohy v spánku. Odporúčania a skúsenosti fyzioterapeutov Vám radia, aby ste pri bolestiach kĺbov a svalov uprednostnili radšej mäkké matrace, umožnia Vám ten pravý relax. Naopak, ak často spíte na boku, chrbte alebo na bruchu najvhodnejší je pre Vás stredne tvrdý až tvrdý matrac.

Veľkou výhodou ponúkaných matracov je jeho možnosť odskúšania. Je to dôležitý okamih, pretože iba Vy najlepšie cítite, či je pre Vás matrac dostatočne pružný, mäkký, či spoľahlivo kopíruje a podopiera Vašu chrbticu a či sa Vám na ňom dobre leží. Samozrejme odborné rady profesionálov Vás usmernia a poradia.

Pri výbere správneho matraca si všímajte aj poťah. Ponúkané druhy sú protialergické, snímateľné a možno ich vyprať doma v práčke, bez akéhokoľvek poškodenia. V prípade Vášho záujmu je v ponuke aj poťah so striebornými vláknami, ktoré pôsobia antimikrobiálne. Pri penových matracoch sa zamerajte na typ peny – môže byť pamäťová, ktorá si Vás pamätá a dokonale Vás kopíruje alebo môže byť studená a komfort pena.

interior-3575815_640 (1)

Dokonalý komfort Vám poskytnú aj latexové matrace z prírodného kokosového vlákna, ktoré sú v rôznych triedach tvrdosti.

Vášmu správnemu výberu venujte dôkladnú pozornosť, matrac Vám bude slúžiť dlhé obdobie.