Nevinné hry a obchody na dark webe

Internet a webové stránky poskytujú každému z nás príležitosť natrafiť na obsah skutočne rozsiahleho zamerania. Aj napriek tomu, že sme si tohto faktu vedomí, nejedného z nás už stihol určitý obsah mierne povedané zaskočiť a šokovať. A to sme objavili len malinký kúsok z množstva šokujúceho materiálu, existujú totiž aj viaceré iné desivé záhady internetu a nezabudnime spomenúť aj temnú časť online sveta, tzv. dark alebo deep web.

hacker

Túto nezákonnú časť online sveta, schovanú pred verejnosťou nedokáže človek navštíviť cez bežné internetové prehliadače, musí použiť ten, ktorý je špecificky určený na pohyb po dark webe. Je ale zaujímavé, no zároveň desivé, že cestu k tejto sieti nachádza čoraz viac bežných užívateľov. Víťazí u nich zvedavosť, ale u niektorých možno aj nelegálne plány spojené s nakupovaní drog, zbraní a pod. Nájdete tu aj obchody s bielym mäsom alebo materiál s obsahom, ktorý vydesí aj silnejšie povahy. Skrátka všetko nezákonné alebo nechutné, ale na druhej strane tu prekvapivo nájdete aj obsah, ktorý je vo svojej podstate neškodný, hoci zvláštny.

  • Okrem relatívne známych nezákonných akcií odohrávajúcich sa v tomto online priestore sa tak skúsme pozrieť aj na určité bizarnosti.

Nájdete tu napríklad aj hru v realite, konkrétne „No Love Deep Web“ a podľa skúsenosti užívateľa, ktorý sa rozhodol do tejto hry zapojiť, sa v podstate nič vážne nestalo. Hra a jej pokyny ho zaviedli v skorých ranných hodinách do New Yorku a jeho úlohou bolo odpovedať na telefonát prichádzajúci z konkrétnej telefónnej búdky.

telefonní budka

Nájdete tu aj nevinnú hru, kedy si užívatelia medzi sebou automaticky vymieňajú informácie o odchode vlakov.
Alebo spomeňme prípad kupcu z dark webu, ktorý si tu objednal zásielku so záhadným názvom „jedinečná skúsenosť“. Bol zvedavý, aká záhada mu z tohto temného zákutia príde domov, respektíve ide o takú tajomnú hru. A mohol byť naozaj prekvapený, keď mu behom pár dní dorazil domov- obyčajný vysávač.
Ak sme pri nevinných obchodoch, istý obchodník tu predáva ďalší „nebezpečný“ tovar- praclíky, iný predajca zasa napríklad saxofóny alebo fake veci od „Gucciho“.