Odvážna Škoda KodiaQ

Škoda KodiaQ získala prestížne ocenenie Zlatý volant 2016, ktoré je súčasťou medzinárodného ocenenia The Golden Steering Wheel. Toto ocenenie sa udeľuje už od roku 1976 a o jeho víťazoch v 41. ročníku rozhodol rekordný počet hlasujúcich. Nová Škoda KodiaQ jasne dominovala v kategórii SUV, kde predbehla aj prémiové modely. Pripravená vydať sa aj do tých najťažších podmienok, toto auto jednoducho nepochybne vyžaruje majestátnu silu, ktorú podporuje jeho robustná stavba ale pritom stále elegantný nadčasový a luxusný dizajn. Nový dizajn formujú presné a ostré línie, ktoré sú charakteristické pre novú líniu SUV vozidiel značky Škoda. Vďaka nim je tak osobitá, emotívna a nadčasová.
pás v autě
Pri pohľade z diaľky aj pri skúmaní detailov vidíte, že dizajn a funkčnosť sú v dokonalej harmónii. KodiaQ predstavuje masívnu krásu, ktorá spája mohutné telo s impozantnými off-road schopnosťami. Je to teda ozajstná kráska na kolesách ale pritom bezpečná a zvládne naozaj veľa terénov a prekážok. Štartuje na sume 21 690 € vo výbave Active s motorom 1,4 TSI a s výkonom 92 kW (125 k).
cesta do hor
Inovácie
Škoda KodiaQ nás všetkých už na prvý pohľad zaujme širokou, trojrozmerne tvarovanou mriežkou chladiča, ktorá je veľmi výrazná a spolu s nízkymi, klinovitými svetlometmi, ktoré prvýkrát využívajú výhradne svetelné zdroje LED, dodáva prvému veľkému SUV značky nezameniteľný vzhľad. Odlišne a viditeľne inak sú tvarované aj boky a zadná časť vozidla. So 720 až 2 065 litrami objemu ponúka toto auto v päťdverovom prevedení najväčší batožinový priestor vo svojej triede. A čo je absolútnou novinkou, tak ako prvé vo svoje j triede bude SUV v ponuke aj v sedemmiestnej verzii. Nebojte sa ani vaša bezpečnosť neostane bez povšimnutia. Vyššiu bezpečnosť a komfort zabezpečia najnovšie asistenčné systémy. Zabezpečí vás systém Area View, ktorého širokouhlé kamery sa nachádzajú na prednej a zadnej časti auta a v krytoch vonkajších spätných zrkadiel. Tak sa vám na palubovke ocitne niekoľko kombinácií pohľadov naraz a novinkou jej aj pohľad z vtáčej perspektívy plus asistent pre jazdu s prívesom. Žiadna jazda pre vás teraz nebude nočnou morou.