Ruky sú vizitkou každej ženy

Ruky sú stále odhalené, namáčame ich do vody, chytáme nimi kadečo. Základom je, aby sme ich dostatočne hydratovali, pretože tieto činnosti spôsobujú najmä ich vysúšanie. Medzi najjednoduchšie spôsoby, ako tak urobiť, patrí krém. Mal by byť o čosi mastnejší, aby pokožku vyživoval do hĺbky a nezmyl sa pri prvom namočení do vody. Dobrým riešením je napríklad namáčanie rúk do zohriateho olivového oleja. Pripraviť si môžete aj prírodný obklad a krém, ktoré by ste mali na ruky aplikovať aspoň raz do týždňa, a to najmä v zimnom období.

ruce

Obklad

Väčšie avokádo ošúpte a vyberte kôstku. Roztlačte ho v miske a zmiešajte s mliekom. Ak sa vám podarí zohnať kozie, použite rozhodne to. Konečná konzistencia, by mala pripomínať hustý krém. Zmes si naneste na ruky a nechajte pôsobiť aspoň dvadsať minút. Účinok obkladu zvýšia aj bavlnené rukavičky, určené na tieto účely. Ruky si následne dobre opláchnite a nakrémujte krémom.

Krém

Základ vytvoríte zmiešaním lanolínu, včelieho vosku, ružovej vody a mandľového oleja. Vosk roztopíte vo vodnom kúpeli a pridáte ostatné suroviny. Do celej zmesi pridajte kávovú lyžičku masla a citrónovú šťavu. Takto pripravený krém môžete používať na každodennú starostlivosť o suché ruky.

nehty

K pekným rukám, neoddeliteľne patria aj upravené a zdravé nechty.

  • Zničené nechty môžete zregenerovať obyčajným jódom. Pár kvapiek naneste na nechtové lôžko a poriadne ho vmasírujte do nechtov i pokožky.
  • Príliš krehké nechty, ktoré sa lámu, pravidelne namáčajte do teplého olivového oleja, zmiešaného s citrónovou šťavou.
  • Zničené nechty ošetríte kúpeľom v odvare z dubovej kôry a natieraním lanolínom.
  • Nemali by ste zabúdať aj na pravidelnú manikúru. Nikdy nepoužívajte kovové pilníky. Najlepšie sú tie z papiera.
  • Zadovážte si kvalitné laky, bez zbytočnej chémie.
  • Ak chcete aby vám lak vydržal dlhšie, pred jeho nanesením si nechty na niekoľko minút namočte do citrónovej šťavy.
  • Pred tým ako sa pustíte do lakovania, vložte ruky na chvíľku do chladničky. Na studených nechtoch vám lak zaschne omnoho rýchlejšie.