Teplo a hluk sú dva najväčšie stresové vplyvy

Teplo a hluk sú dva najväčšie stresové vplyvy

Keby sme vám položili otázku, aké sú podľa vás dva najväčšie stresové vplyvy, možno by ste zodpovedali v zmysle medziľudských vzťahov doma, na pracovisku, v meste a kdekoľvek inde. Áno, máte pravdu, pretože ľudia žijúci na samotách sú mnohým týmto udalostiam ušetrení, ale nemali by sme zabúdať ani na ďalšie dôležité faktory, a tými sú predovšetkým smog, hluk a horúco.

klimatizácia v dome

Ak si teraz odmyslíme smogové situácie a zaťaženie hlukom, sú extrémne letné teploty jedným z najobávanejších stresových vplyvov, ktoré môžu viesť aj ku kolapsu organizmu. Nebezpečné je to najmä z toho dôvodu, že dochádza k prehriatiu tela, k prejavu úpalu, a ten ohrozuje na zdraví najmä kardiakov a ďalšie chronicky choré osoby.

Extrémne horúčavy tiež oslabujú organizmus vplyvom rýchleho vylučovania horčíka, a toto je kľúčový minerál pre fungovanie ľudského tela. Je potrebný pre viac ako sedemsto biochemických procesov v tele, a pokiaľ ho zabudnete dopĺňať, môže to mať pre vás fatálne následky.

klimatizačná jednotka

To najlepšie, čo však môžete v tomto smere podniknúť, je nechať nainštalovať v Bratislave klimatizáciu do bytu Klimania. Klimatizovaný vzduch navracia organizmus do stavu pohody, prináša úľavu a nie je potom nutné riešiť dramatické situácie, spojené s pobytom v nemocnici na Jednotke intenzívnej starostlivosti. Klimatizácie dnes nebývajú nedostupné, sú to zariadenia, ktoré možno zaobstarať za rozumné peniaze, a aj keby ste ich využívali len jediný týždeň v roku, stále sa oplatí ako prevencia pred úpalom.

Bratislava je tiež v tomto smere v určitej nevýhode, pretože sa nachádza v Podunajskej nížine, ktorá patrí k najteplejším oblastiam na Slovensku, a kde letné trópy hrozia v podstate každý rok. S klimatizáciou potom máte istotu, že toto nepríjemné obdobie ľahko prekonáte, a že aj v klimatizovanom prostredí budete lepšie spať. Výdatný spánok je pre zvládanie letných horúčav kľúčový.