Vety, ktorými môžete pokaziť celý pracovný pohovor

Pohovor je takou pevne uzatvorenou bránou, ktorá vás delí od potenciálneho zamestnania. Ste len krôčik od cieľa, no brána sa musí otvoriť, aby ste mohli vstúpiť dnu. Otvorí sa táto brána? To záleží od toho, ako zvládnete pohovor.
Zoberme však túto tému uvoľnenejším štýlom, nakoľko aj pri pohovore by ste mali byť v prvom rade uvoľneným, rozmýšľajúcim a sympatickým samým sebou, čo v súkromí pravdepodobne ste. Ale stres nás dokáže zmeniť na neschopného alebo naopak doterného čudáka. Tým predsa nie ste! Preto sa prosím uvoľnite aj pri tomto článku a pozrite sa, akým vetám, otázkam, či dotazom z vašej strany by ste pri pohovore mali určite vyhnúť!

překvapení

Čím sa vaša firma zaoberá?
Táto otázka z vašej strany síce pôsobí, že ste prejavili záujem, ale zo strany zamestnávateľa to vyzerá presne naopak. Prišli ste na seriózny pohovor a vlastne ani neviete, o čo ide? Firma s vami už možno počíta a vy touto otázkou vlastne napoviete, že nemáte šajn, odkiaľ fúka vietor. Tieto základné informácie by ste už mali mať zistené vopred.

Prosím, zoberte ma, túto prácu potrebujem!
Zľutovanie sa dnes určite nie je in a už vôbec nie na pracovných pohovoroch. Budete pôsobiť ako slabá osobnosť a možno stratený prípad, ktorého nechcú nikde zamestnať. Takéhoto človeka predsa zamestnávateľ a firma nepotrebuje, nie je to o citoch a ľútosti, musíte poukázať skôr na svoju silnejšiu stránku a dať zamestnávateľovi skutočný dôvod prijať vás.

Ste sympatická, môžem vás po pohovore pozvať na kávu?
Hľadáte rande, ste na večierku, alebo máte seriózny záujem o prácu a dotyčnú personalistku si vážite ako ženu na svojom mieste? Tieto dve veci sa nespájajú a už vôbec nie na prvom pohovore!

rozhovor

Môjho posledného šéfa som nemusel a na danom mieste sa mi nepáčilo
Aj v tejto práci budete mať šéfa a kde je zaručené, že si na neho a na jeho pracovisko nevytvoríte rovnaký názor? Skôr je pravdepodobné, že nenávidieť budete o chvíľu aj jeho a vaše nové pracovisko. Negatívne skúsenosti radšej vynechajte, do pohovoru ich neťahajte, ešte sa tak dôverne vzájomne nepoznáte.