Ako si najlepšie upraviť obočie

Krása u žien je pre mnohých chápaná ako objemné pery, výrazne oči s dlhými mihalnicami, vystúpené lícne kosti, dlhé, lesklé, zdravé vlasy, úzky nos a takto by som mohla pokračovať donekonečna. Ideál ženskej krásy však spočíva v niečom úplne inom. Samozrejme o vlasy a pleť sa jednoducho musíme starať, pretože každá sa chce páčiť. No atraktivita stúpa milým úsmevov, príjemným vystupovaním či decentným oblečením. Ale ktorá sa v dnešnej dobe nemaľuje, však? Patrí to ku nám a ten neutrálny make-up si každé ráno urobí väčšina žien. Základom je použiť správny make-up. Ľahký, v tóne vašej farby a nenanášať ho veľa. Potom vám stačí vytočiť riasy a upraviť obočie. Práve to je považované za prvok tváre, ktorý vás dokáže zmeniť. Na internete nájdete množstvo tutoriálov na ten najlepší tvar a ak ste si mysleli, že stačí pinzeta, v drogérerii ponúkajú oveľa väčší sortiment.

oči
 
Ceruzka                                  Najčastejšie je stále používaná práve ceruzka. Väčšina obsahuje aj kefku, ktorou si obočie dotvarujete. Ceruzku je však často krát vidieť a problémový býva aj odtieň. Najnovšie sa na trhu objavili fixky s viacerými hrotmi, ktoré vám vytvoria efekt nových chĺpkov.
 
Pomáda                                  Určite šťastnejším riešením je pomáda. Ide o voskovú hmotu, ktorú si nanášate štetcom a ľahšie si tak urobíte tvar podľa vlastných predstáv. Výhodou sú neutrálnejšie farby a nevzniká vám vrstva na chlpoch.
 
Gél                                          Ak chcete dokonale obočie, ktoré drží tvar celý deň, naneste nakoniec fixačný gél, ktorý je priesvitný a na chĺpkoch zaschne. Budete tak mať upravený tvar aj počas športu a vy sa tak nemusíte báť odtlačeniu, alebo zotretiu.

řasenka
 
Permanentný make-up           Kedysi si staršie babky dávali vytetovať svoje obočia a nevyzeralo to vôbec prirodzene. Dnešnými technológiami vám vykúzlia realistické, rôznorodé obočie. A hlavne, nemusíte si ho upravovať každé ráno a vždy sa budete budiť krásna.