PRIRODZENE KRÁSNE NECHTY


Nechty nestriháme
Ak svoje nechty striháte manikúrovými nožničkami nemusia sa vám za to odvďačiť. Skracovanie  nechtov pomocou nožníc spôsobuje lámanie, avšak, ak si chcete nechty radikálne skrátiť použite radšej klieštiky. Odporúčam nechty radšej pilníkovať, najlepšie skleneným pilníkom.

nehty

Olivová kúpeľ
Olivový olej dodáva nechtom vitamíny. Raz za čas doprajte vaším nechtom kúpeľ. Do misky nalejete trochu olivového oleja, pár kvapiek citrónu a zamiešate. Už len stačí ponoriť vaše nechty do pripraveného kúpeľa a počkať 10 minút. Avšak výsledok docielite aj natieraním nechtov olivovým olejom každý deň pred spánkom.

Dávajte pozor na chemikálie
Laky na nechty obsahujú chemikálie, preto si nechty lakujte radšej s prestávkami. Ak však chcete mať nechty stále upravené existujú rôzne podkladové laky, ktoré sa dajú kúpiť v lekárni. Vytvoria na nechtoch ochranný film a tým chemikálie neprenikajú do nechtu. Chemikálie sa nachádzajú aj v čistiacich prostriedkoch takže pri umývaní riadu alebo podlahy používajte radšej rukavice ktoré chránia vaše nechty pred ďalšímpoškodením a lámaním.

Zinok
Zinok je dôležitý ak chcete dosiahnuť pekné dlhé a pevné nechty. Je už na vás či si vyberiete jeho konzumáciu v podobe liekov alebo potravín. Nachádza sa v ustriciach, hydine, strukovinách, zelenine a orechoch.

Hydratácia
Hydratácia je dôležitá. Nie len pre naše telo a tvár ale aj pre nechty. Rovnako ako používame krém na tvár a telo mal by v našej osobnej drogérii pribudnúť aj krém na ruky, tým zabránite vysušovaniu nie len nechtov ale aj nechtovej kožtičky.

Pozor na odlakovač
Najúčinnejší spôsob ako sa zbaviť laku na nechtoch je samozrejme odlakovač, ale pozor na to aký používate. Odlakovač bez acetónu je šetrnejší aj k vašim nechtom aj k nechtovému okoliu, naopak odlakovač s acetónom vaše nechty a okolie vysušuje, preto dbajte na to aký odlakovač použijete a vždy si po odstránení laku z nechtov umyte ruky.

růžové nehty

Dbajte na vitamíny
Ak sú vaše nechty krehké a slabé vášmu telu chýba vápnik a bielkoviny. Prijímaním mliečnych výrobkov si ľahko tieto vitamíny doplníme, avšak, ak Vám v jedálnom lístku chýbajú mliečne výrobky môžete ich konzumovať aj v podobe liekov.