Ako vybrať pánsky šampón

Mnoho mužov ani len netuší, aký šampón si vybrať. Uchopia prvý dostupný (alebo dobre inzerovaný). Ak chcete začať, definujeme si najprv váš typ vlasov.  Bez toho aby ste si správne určili Váš typ vlasov, nedokážete nikdy vyriešiť vlasový problém a ani len si vybrať vhodný šampón.

holič

  1. Normálne vlasy – majú čistý lesk, nemotajú sa, dobre sa češú a môžu byť ľahko štylizované. Po umytí si zachovávajú svieži a zdravý vzhľad niekoľko dní.  Starostlivosť: použite šampón a opláchnite pre normálne vlasy 2-3 týždenne, to bude stačiť na udržanie zdravých vlasov.
  2. Mastné vlasy – potreba šampónovania sa vyskytuje takmer každý deň, pretože rýchlo sa objaví matný lesk a vlasy sú špinavé. Mastné vlasy sú spôsobené predovšetkým genetickou predispozíciou a menej zdravou stravou (viac tukov a sacharidov). Starostlivosť : tam je vnímanie, že nemôžete umývať vlasy každý deň, ale v prípade mastných vlasov je to nutnosťou. Mali by ste sa tiež vyhnúť šampónom so silikónom a podľa možnosti obmedziť spotrebu živočíšnych tukov a sladkostí.

kosmetika

  1. Suché vlasy – vyzerajú matné a bez života, štiepia sa, sú zle česané. Vlasy sa často stávajú suchými v dôsledku nedostatočnej starostlivosti a traumatických činností (pomocou farieb na vlasy a stylingových prípravkov, česania s kovovým hrebeňom, horúcim sušičom vlasov atď.), Čo vedie k zmene štruktúry vlasov a vypadávania vlasov. Starostlivosť : Umyte si vlasy raz alebo dvakrát týždenne šampónom pre suché vlasy. Odporúča sa aspoň raz týždenne urobiť  si posilňovaciu masku 40-60 minút pred umytím vlasov.
  2. Zmiešaný typ – zvyčajne charakteristický pre dlhé vlasy. Pridelený maz nie je rozložený po celej dĺžke a výsledkom je, že vlasy sú mastné na koreňoch a suché na špičkách. Starostlivosť : umyte si hlavu 2-3 krát týždenne šampónom pre normálne alebo zmiešané vlasy. Na koncoch vlasov je potrebné spevňujúce masky a pravidelne ich strihať.