Typy na športy pre mužov, ktoré sú najlepšími spaľovačmi tukov

Netreba, aby ste získali ťahy zabijaka, ktorý budí strach v každej krčme, do ktorej vstúpi. Boxovanie je o intenzívnom pohybe, chlapský prístup ku kardio cvičeniu, pri ktorom určite prepotíte zopár tričiek. Pri boxe nemusíte mať nevyhnutne reálneho partnera, skúste vyskúšať takzvaný „tieňový box“. Hoci si reálne do nikoho neudriete, spaľovanie kalórii pôjde jedna radosť. Za jednu hodinu tréningu spálite až 800 kalórií.

svaly

Veslovanie
Máte v pláne svoju partnerku vziať na romatickú plavbu člnom po jazere, ale vaša kondička nie je práve najlepšia a veslovanie na člne dá svalom zabrať? Začnite s téningom, tento šport sa dá vykonávať aj v zimnom období, ide o takzvaný „indoor“ tréning, kedy sa dá veslovať pekne v teple fitnes centra na strojoch, určených na tento druh športu. Počas polhodinového veslovania spáli muž, vážiaci asi 80 kg takmer 400 kalórií a tuk z tela sa mu spaľuje si 12,5 kalórie za minútu. Ide o rýchle spaľovanie vďaka zapojeniu takmer všetkých svalov na tele, chrbta, rúk a nôh ako pri drepoch.

Skoky cez švihadlo
Tu sa zasa muži vedia vyblázniť ako malé deti, a zároveň si budujú vytrvalosť a silné nohy. Je to zábavné cvičenie, pri ktorom si ani neuvedomujú, ako rýchlo sa kalórie z ich tela „topia“, za minútu je to až 13 zlikvidovaných kalórií pri intenzite 100 až 120 preskokov. Práve toto zábavné preskakovanie cez švihadlo spaľuje viac kalórií ako jogging, pretože do skákania sa zapája oveľa väčší počet svalových partií.

provaz

Boj s lanom
Chyťte hrubé lano a plieskajte ním celou silou o zem. Že to nie je maličkosť? Samozrejme, nie je to ľahké a pripravte sa na to, že na rukách sa vám objavia mozole, no potechou vám bude mínus 10,3 kalórie za minútu plieskania, čo vôbec nie je na zahodenie. Ako dlho vydržia vaše ruky, toľko energie spálite.

Angličáky
Tento šport nie je pre žiadne slečinky, ide o cvičenie, ktoré patrí medzi najlepšiu metódu na spaľovanie tukov a precvičenie celého tela. Jedným angličákom dokáže priemerný chlap spáliť asi 1,43 kalórie, no o tom, koľko ich naozaj spálite, rozhodnete vy sami. Pri intenzite desať angličákov za minútu je to 14,3 kalórie, a to už patrí k celkom slušným výkonom.