Chcete začať podnikať? Pomôžeme vám v tom, či je vhodnejšia živnosť alebo s.r.o.

Najprv si dobre rozmyslite, či vôbec chcete začať podnikať. Je oveľa jednoduchšie čakať každý mesiac na pravidelný príjem, ako vyprodukovať tento pravidelný príjem.
Uvedomte si, že ak teraz hromžíte, že Vám výplata mešká niekoľko dní, keď budete podnikať na začiatku ani možno nebudú zvyšné peniaze určené na živobytie- musíte mať rezervu.

kancelář

Pred začiatkom podnikania si urobte triezvy podnikateľský plán. Pripravte sa ale aj na katasrófu- že vám jednoducho nevyjde. Že zákazky neprídu z akéhosi dôvodu. Ak aj zákazky prídu- nemusí žiaľ prísť aj úhrada za vašu odvedenú prácu. Je to v podnikaní žiaľ častý jav. V lepšom prípade vám prídu aspoň neskôr. V tom horšom nikdy.

Zvážte teda aj tieto riziká a hlavne si uvedomte jeden fakt. Keď začnete podnikať- máte svoje povinnosti voči úradom, poisťovniam- Musíte platiť nájom, mzdy zamestnancom. Ak sa dostanete do omeškania v prípade živnosti ručíte celým majetkom. Všetkým čo doma máte, aj tým čo je zapísané v katastri nehnuteľnosti na vašom mene! V prípade s.r.o. ručíte iba do výšky základného imania podľa spoločenskej zmluvy.
Toto je to najdôležitejšie- váš neúspech priamo v prípade živnosti ovplyvní celú vašu rodinu. Nemáte veru žiadne platené dovolenky. Toto zabudnite. Vianoce, Silvester, Veľká noc- všetko budú pre Vás strašiakmi- nič vtedy nezarobíte, ale všetky poplatky zaplatiť musíte-

Živnosť si teda síce vybavíte skôr- stačí na to bohate jeden týždeň, na rozdiel od s.r.o., kedy je vybavovanie dlhšie a spravidla platíte právnika na tvorbu Spoločenskej zmluvy. Skôr ale prídete aj o celý majetok !

Pri živnosti si účtovné veci viete urobiť samostatne- pri s.r.o. už ide ale o podvojné účtovníctvo- a toto zvládnu iba ekonómovia. Z tohto pohľadu je s.r.o. na tom horšie.

zaměstnanci

Čo sa týka odvodov do sociálnej a zdravotnej poisťovne- tu v prípade živnosti prvý rok platíte iba do zdravotnej poisťovne. Až druhý rok, ak zarobíte- platíte aj do sociálnej poisťovne.
V prípade s-r.o. neplatíte do poisťovní nič- ak samozrejme nemáte odmeny.

Najlepšie je nepodnikať- byť zamestnancom.!