Pánsky holič pre pravých mužov

Úpravu mužského účesu a strihanie fúzov aj brady mali v minulosti na starosti holiči, čo sa tradovalo ako remeslo. Muži si u nich nechávali ostrihať vlasy spolu s holením, prípadne zostrihom brady a fúzov, ak si ich nechávali rásť.

holič

Od holiča k pánskemu kaderníkovi

V súčasnej dobe už nehovoríme čisto o holičoch, ale aj mužskému vzhľadu sa venujú pánski profesionálni kaderníci, ktorí ovládajú všetky najnovšie trendy v účesovej móde a ich výkony sú porovnateľné s kaderníkmi ženského pokolenia. Ak si zákazník žiada úpravu aj brady a fúzov, tak to pre nich nie je problém, je to

tiež súčasťou práce týchto profesionálov. Všetky činnosti zaberú niekedy aj hodinu, záleží to na kvalite a dĺžke vlasov a, samozrejme, od druhu účesu, o ktorý má zákazník záujem. Za túto službu u kderníka zaplatíte zhruba od 20-tich eur. Niektoré z pánskych holičstiev, inak nazývané aj barbershopy, rozšírili ponuku svojich služieb a zavádzajú do praxe luxusné balíčky, ktoré obsahujú okrem základného strihania a holenia aj holenie nežiaducich chĺpkov v nose či ušiach, masáže hlavy alebo tváre a aj úpravu obočia. Na odstraňovanie najjemnejších chĺpkov sa používa metóda pomocou plameňa, čo zaručuje perfektný výsledok. Nakoniec prichádza ošetrenie pokožky a záverečný styling. V závislosti od množstva úkonov rastie úmerne aj cena niekedy aj o desiatky eur a spolu s tým sa predĺžuje aj čas, strávený v kaderníctve, výnimočne to môže byť aj viac ako dve hodiny. Práca holiča si vyžaduje veľa trpezlivosti a bezchybných strihov, no odmenou za tento čas, strávený na nohách častokrát s ohnutým chrbátom, je ich mesačný príjem, ktorý sa šplhá do výšky aj zopár tisíc eur.

holení

Príjemná atmosféra priestoru priťahuje klientov

Mladší „barberi“ si dávajú záležať na tom, aby priestor, v ktorom pracujú, na zákazníka zapôsobil a zariaďujú ho niekedy až teatrálne. Kvalitní holiči si však uvedomujú, že prvý dojem je veľmi dôležitý a do zariadenia sú ochotní investovať nemalé čiastky peňazí. Súčasťou častokrát býva bar, v ktorom je na výber niekoľko druhov alkoholu, dôležitý je výber správnej, príjemne znejúcej hudby na dotvorenie celkovej atmosféry priestoru. U zákazníkov je tento trend obľúbený, a tak sa niet čo čudovať, že sa ujal a rozrastá sa. Barbershopy okrem pôvodnej služby ponúkajú aj príjemný zážitok, ktorý je vcelku netradičný, a tým si získavajú svoju stálu klientelu. Tam preto nie je problém nadviazať priateľstvo so zaujímavými ľuďmi, vychutnať si pohár whiskey a popritom diskutovať na čisto mužské témy, čím vyplníte čas čakania, kým sa z vás pod rukami profesionála stane pravý getleman.