Efektívne spôsoby, ako ušetriť vodu v každodennom živote


Úspora vodyje neoddeliteľnou súčasťou súboru opatrení zameraných na zníženie nákladov v domácnosti. Najprv by ste mali udržiavať celú inštaláciu v poriadku. Skúste na začiatok:

kohoutek

·         Opraviť alebo vymeniť všetky unikajúce kohútiky. Odkvapkávanie z kohútika znamená stratu až 24 litrov denne (720 litrov za mesiac).Taktiež sa pokúste stále tesne zatvoriť kohútik.
·         Je potrebné maximálne využiť moderné domáce spotrebiče a sanitárne zariadenia.
·         Riaďte sa tým, že ručné pranie bielizne je drahšie než použitie pračky.
·         Pri umývaní riadu je lepšie, samozrejme, používať umývačku riadu, ktorá spotrebováva menej vody. V dôsledku toho sa ušetrí voda, čas a peniaze (čistiace prostriedky). Umývačka riadu vám ušetrí až 2/3 vody, ktorú ste predtým použili na ručné umývanie riadu.

·         V súčasnosti sa predáva veľa zariadení, čo značne šetrí vodu. V ideálnom prípade by ste mali nahradiť všetky zastarané inštalácie iným ekonomickejším a modernejším modelom. Napríklad nainštalujte záchodovú misku s odtokovou nádržou pracujúcou v dvoch režimoch – štandardné a ekonomické, čo ušetrí asi 15 litrov vody za deň pre skupinu troch. Takže za rok ušetríte 5500 litrov vody.
·         Použite sprchu namiesto kúpeľa. Po 5 minútach sprchovania spotrebujete až 50 litrov vody. A kvôli vyplneniu kúpeľa potrebujete viac vody až 200 litrov.
·         Pri umývaní riadu neuchovávajte batériu natrvalo otvorenú. Používanie tečúcej vody je mimoriadne plytké, pretože sa zvyšuje nielen tok vody, ale aj čistiace prostriedky. Ak je kohútik uzavretý medzi opláchnutím tanierov, prietok vody sa desaťkrát zníži.

dřez

·         Pri čistení zubov zatvorte kohútik. Ak chcete opláchnuť ústa, použite pohár vody. Tak ušetríte až 45 litrov vody.
·         Nainštalujte trysky na kohútikoch. To tiež pomôže znížiť spotrebu vody.
Všetky tieto jednoduché spôsoby na ušetrenie vody sú dnes mimoriadne dôležité, keď sa prijíma vyhláška o diferencovanej platbe spotreby vody. Starostlivo míňajte vodu, ušetríte svoj rodinný rozpočet!