Etikety na víno: čo sa hodí pre muža a čo pre ženu

Etikety na víno sa stali v poslednej dobe veľmi populárne. Nie je sa čomu čudovať, pretože za pár eur, môžete obyčajné fľašky, premeniť na niečo špeciálne. Pokiaľ sa chystáte etiketu na víno využiť na fľašku, ktorá bude slúžiť ako darček, je dôležité, čo na nich necháte https://www.vitalia.cz/clanky/nechate-si-osetrit-zubni-kanalky-na-pojistovnu-nebo-za-sve-ctyri-tisice/ vytlačiť. Hlavným rozdielom je to, či idete obdarovať ženu, alebo muža.
Žena v bielej košeli stojí na lúke a v ruke drží pohár s vínom.jpg

Ženské etikety pre ženy…

Povedzme, že idete obdarovať ženu, s ktorou si nie ste až tak blízki. Tým máme na mysli to, že nejde o vašu sestru, mamu, partnerku alebo niekoho iného z rodiny. Inak povedané, váš darček má ostať vo formálnej rovine. Pri ženách sa určite vyhnite vtipným nápisom, karikatúram alebo iným – „strašne smiešnym“, počinom. Na druhej strane neskĺznite do zbytočného klišé, teda na fľašu nenechajte vytlačiť kvety alebo motýle.

Vhodné sú elegantné ornamenty, tlmené farby a ak chcete na etiketu silou – mocou vytlačiť aj nejaký text, využite citát alebo príslovie, ktoré nemá ako uraziť.
Pokiaľ sa chystáte fľašu s vínom darovať pri príležitosti narodenín, pri ženách, na ňu nikdy neuvádzajte vek dotyčnej dámy. Asi viete, že vek ženy je jej osobným tajomstvom, ktoré nemá byť odhalené pred zvyškom sveta.

… a mužné pre mužov

Ak potrebujete formálny darček pre muža, máte viacero možností. Prečo? Pretože muži toho zvládnu viac. Mieru „vtipnosti“ však odhadnite naozaj správne. Ak budete tlačiť etiketu pre šéfa, vyhnite sa veciam, ktoré patria skôr do krčmy. Text alebo obrázok môže byť trošku uvoľnenejší, no vždy v stých medziach.Muž drží v ruke fľašu vína a pohár s vínom.jpg

Pri pánoch sa vek uvádzať môže, no nie je to nevyhnutné. Aj v tomto prípade platí, že elegantným prevedením etikety nemáte čo pokaziť. Stavte na tmavšie farby a vkusné písmo. Ak chcete použiť aj nejaký obrázok, nie je zlé zistiť, čo má daný oslávenec rád. Pri mužoch, je proste istá voľnosť, povolená aj vo formálnej rovine.