Voľba odolného a zároveň dizajnovo atraktívneho zábradlia

Schody predstavujú praktický prechod na vyššie umiestnené miesta alebo poschodia, avšak z hľadiska schodov umiestnených v exteriéri môžu počas zimy predstavovať príčinu nepríjemného pádu a následného zranenia. O to viac by sme si mali vo vonkajších priestoroch dať záležať na bezpečnom a najmä odolnom zábradlí.Žena pri schodoch.jpg
Spoľahlivé zábradlie by malo byť súčasťou každého schodiska, pričom počas zimnej sezóny je žiaľ pre neho typické, že tento bezpečnostný prvok je vystavovaný hneď niekoľkým negatívnym aspektom. Tie po sebe zanechávajú ľad, vlhkosť, ale dokážu sa dotknúť aj vizuálnej stránky zábradlí (korózia)a ich rýchlejšieho opotrebenia. Dôležitú stránku z hľadiska funkčnej ako aj dizajnovej stálosti zohráva materiál.
Výber by sme mali špecifikovať na základe našich preferencií, respektíve očakávaných vlastností. Vo všeobecnosti však väčšina z nás požaduje atraktívny dizajn s ľahkou údržbou a kvalitnou životnosťou.Vedeli ste napríklad o tom, že také sklenene zabradlia nie sú iba veľmi elegantným a estetickým prvkom, ale takisto sú odolné voči mechanickému poškodzovaniu? Ide o to, že v tomto smere je sklo prakticky neutrálnym materiálom. Zoberme si fakt, že nepodlieha obávanej korózii, nehrdzavie a jeho opotrebenie je veľmi pomalé, vlastne prirodzené. Rovnako je odolné pred snehom, vodou a dokonca vetrom vďaka odolnému bezpečnostnému sklu.Schody, exteriér.jpg

  • Okrem toho predstavuje izoláciu pred zimou, teplom, hlukom a ohňom. Z vizuálneho hľadiska zasa opticky zväčšuje priestor a necháva preniknúť prirodzení svetlo.

V spojitosti s odolným materiálom rozhodne musíme spomenúť nerezové zábradlie. Ak ide o špeciálnu nerezovú oceľ, tá dlhé roky ustojí aj náročnejšie exteriérové podmienky, takisto si zachováva dizajnovú stálosť. Oceniteľnou stránkou je určite odolnosť voči korózii. Rovnako poskytuje sympatickú stránku z hľadiska jednoduchej údržby.