Huawei P20


Ak ste fanúšik značky Huawei potešíme Vás dobrou správou. Tento krát výrobcovia posielajú na trh smartphon strednej triedy ktorý má celkom slušne špecifikácie.

technologie
 
·         Tak ako ostatné značky tak aj tento smartphon nám ponúka všetky sieťové pásme ktoré využívame v Európskej Únii. Okrem toho sa môžeme tešiť z rozmerov ktoré sú 148.6 x 71.2 x 7.4 mm a váži 145 gramov.  Na výber si môžeme vybrať či chceme smartphon použiť ako dual sim či len jednu sim kartu a pamäťovú kartu SD .

mobil
 
»          Ani tento smartphon nezostáva vo svojej funkcionalite čo sa týka displeja. Ten nám ponúka nádherný IPS displej s rozlíšením 5,85 palcov , ktorý má v sebe 16 miliónov farieb a jeho celkové rozlíšenie je 1080 x 2280 pixelov. Ani na platforme sa pri Huawei P20 nešetrilo. Dostáva operačný systém Android. 8,0 Oreo s nadstavbou EMUI 8.0 v ktorej môžete nastaviť ďalšie funkcie pre ľahšie používanie smartphonu. . Bez samotného chipsetu Android nespustime. Ten obsahuje chipset HiSilicon Kirin 659 a procesor Octa-core ktorý sa postará o jednoduché a rýchle prehliadanie smartphonu a celkovej pamäte zariadenia.
 
·         Primárny fotoaparát obsahuje neuveriteľných 16 megapixelov a dokáže s ním naozaj veľkolepé veci. K tomu si môžete nastaviť autofokusom , detekcia tváre a automatické zaostrovanie. Sekundárny fotoaparát je ešte lepší pretože ten obsahuje až 24 megapixelov s clonou , autofokusom a videá dokáže nahrávať v 4K rozlíšení.

smartphone
 
»          Čo sa týka samotnej pamäte RAM tá obsahuje 4 GB a vnútornú pamäť má 64 gigovú s relaxom využitím 56-tych Giga ale ak by Vám táto pamäť nestačila môžete ju rozšíriť pomocou pamäťovej karty až do 256 gigabajtov. Batéria obsahuje síce len 3000 mHa ale za to má funkciu rýchleho nabíjania čiže ju dokážete nabiť za necelú pol hodinu na 80 percent. Huawei P20 sa bude predávať v dvoch farbách a to buď čiernej alebo modrej a jeho cena sa bude pohybovať okolo 370 eur čo je slušná cena za celkom výkony smartphon na našom trhu.