Nalaďte sa na nákupy


Každému je úplne jasné, že všetko si predsa nemôžeme objednať cez internet, aby sme sa vyhli obchodom. Nákupy v normálnych kamenných predajniach sú občas naozaj nevyhnutné a keď to znášate zle, nezostáva vám nič iné len to, že sa na to nejakým spôsobom musíte psychicky pripraviť. Keď to urobíte, nemusíte sa ničoho obávať. Nebude to pre vás utrpenie. Zvládnete to ľavou zadnou, len z toho nesmiete robiť to najhoršie, čo sa vám mohlo v živote stať. Rady, ktoré vám teraz dáme však nie sú len vtedy, keď nemáte radi nakupovanie. Vo všeobecnosti by platili asi na každého, kto sa chystá na nákupy.

počítač
 
AKO SA PRIPRAVIŤ NA NAKUPOVANIE, ČO PRED NÍM ROBIŤ A ČO NEROBIŤ?
 
1.       Rozmyslite si, čo naozaj potrebujete. Ak nie ste zástanca písania zoznamu, majte v hlave presne to, čo chcete kúpiť a nevybočujte z toho, po čom túžite a o čom snívate. Verte tomu alebo nie, ale určite budete potrebovať plán. Pretože inak budete len blúdiť po obchode a rozmýšľať, čo ste vlastne chceli kúpiť a nakoniec skončíte s hlúposťami, ktoré ste ani nechceli. A to, po čo ste do obchodu šli určite zostane tam.

2.       Nechoďte nakupovať hladný. Hlavne vtedy, keď sa chystáte na nákup potravín, určite sa vyhnite tomu, že sa ničoho nenajete a nakupovať idete až potom. To je to najhoršie, čo môžete urobiť, pretože práve to spôsobuje, že nakupujete všetko, na čo máte práve v tej chvíli chuť. Každá jedna potravina sa pre vás stane lákadlom a až vtedy, keď sa doma niečoho najete zistíte, akú chybu ste vlastne urobili.

peníze

3.       Nikdy nechoďte nakupovať nahnevaný. Podráždenosť bude spôsobovať, že vás bude otravovať aj predavačka pri pokladni, ktorá sa práve zaúča. Nerobte si to. Ak ste v zlej nálade, radšej nakupovanie odložte. Vykašlite sa na to, hádam predsa od hladu nezomriete, no nie? A odličovacie tampóny tiež počkajú, nájdite miesto toho nejakú alternatívu.