Nastáva doba Internetu vecí

Internet je dnes bežnou súčasťou našej domácnosti. Po pravde povedané bez internetu sa niektorý z nás ani len do lesa na prechádzku nevyberú, pretože by sa tam nudili. To je skôr smutné , no žijeme v takej dobe a je len na nás samotných ako k tomu pristúpime. V blízkej budúcnosti si už bez kvalitného internetu ako aj celej jeho infraštruktúry už ani neprdneme. Pretože sa blíži doba kedy bude mať nielen každé zariadenie prístup na sieť, ale v podstate všetko okolo nás. A to doslova že sa bude jednať o všetko naokolo, na čo si len teraz dokážete spomenúť. Postupne sa totiž zlepšuje vývoj bio-batérií. Ináč povedané už nebudú potrebné často krát nemotorné valčeky tužkových bateriek ako ich poznáme dnes.

technologie.jpg

Celá výroba sa zjednoduší a navyše sa počíta že budú ekologické. A tak pri skončení ich životného cyklu sa nebudete musieť báť o životné prostredie. Aby sme vás ale zbytočne nezavádzali len uvedenie že na projekte bio-batérií pracuje americký tým z Binghamton-u a tak je jasné že to nebude trvať dlho nastane skutočná doba dátová akú si dnes len ťažko dokážeme predstaviť.  Lepšie povedané nastane doba internetu vecí.  V originále nazývaná Internet of Disposable Things.  Ak ste o tomto termíne nikdy nepočuli to vôbec nevadí. Pretože podstatou je aby každá vec , alebo každé zariadenie okolo nás bolo malo spojenie s internetom.

obchodník.jpg

Čoho konečným dôsledkom bude to že už sa nebudete musieť obávať keď pôjdete autom do mesta že strávite dlhé hodiny v zápchach pretože budete mať aktuálne informácie o premávke na vami vybratej trase. A tak si budete môcť vybrať čo najrýchlejšiu cestu do cieľa bez zbytočného rozčúlenia sa prečo ste sa vybrali práve tadeto. Pričom doprava je  iba jednou z vízií blízkej budúcnosti čo nám prinesie internet vecí. Predstava že po nekonečných hodinách u praktického lekára už nebudete musieť tráviť ďalšie hodiny u špecialistu pretože budete mať všetky potrebnú údaje zo sebou v čipe vašej zdravotnej kartičky tiež nie je na zahodenie. To sú len zlomky toho čo nám budúcnosť vo svete kde všetko bude na internete prinesie.