Snapchat experimentuje s funkciou udalostí

Aplikácia ktorá  pracuje na integrácii podpory pre funkciu udalosti do svojej služby v zjavnom pokuse konkurovať podobným funkciám, ktoré ponúka sociálna sieť Facebook. Neohlásená funkcia bola zaznamenaná v  kóde od pána Jane Manchun Wongovej, výskumníčky aplikácií so solídnymi skúsenosťami pre odhaľovanie nových funkcií sociálnych médií predtým, ako sú oficiálne oznámené na verejnosť.
V súčasnosti nie je presne jasné, ako bude funkcia udalosti na aplikácii fungovať a vyzerať – ak  vôbec bude vydaná . Keď vytvoríte udalosť, môžete mu pridať čas a miesto. Potiahnutím  pozvania na pozvánku umožňuje príjemcov pripojiť sa ku skupinovému rozhovoru pre danú konkrétnu udalosť. Nehovorí sa o tom, či sa táto daná funkcia dá použiť na verejné udalosti alebo či bude podporovať iba súkromné udalosti medzi vami a vašimi bezprostrednými priateľmi na  aplikácii.

snapchat.jpg

Táto funkcia vám umožňuje priradiť udalosti konkrétnym umiesteniam, takže sa zdá pravdepodobné, že sa začlenia do Snapchatovej funkcii Snap Map. Minulý rok bol Map aktualizovaní, aby vám ukázalo, čo vaši priatelia robia na základe ich polohy. V kombinácii s neohlásenou funkciou udalosti sa zdá pravdepodobné, že by ste mohli vidieť relevantné udalosti spolu s tým, ktorí z vašich priateľov sa zúčastňujú. Avšak s týmto prvkom, ktorý je tak skoro vo vývoji, nie je možné presne vedieť, čo firma plánuje.

média.jpg

Funkcia udalosti sú základom konkurenčného Facebooku, a hoci sa môže zdať nespravodlivé, že spoločnosť kopíruje takúto hlavnú funkciu, ale Facebook a Instagram urobili to isté pre spoločnosť  pri viacerých príležitostiach. V roku 2016 aplikácia Messenger skopíroval filtre od Snapu a ten istý rok Instagram s veľkým úspechom skopíroval ich príbehy. Uprimné povedané, je na čase, aby aplikácia ukradla nejakú funkciu od Facebooku.