Pochopte svojich zákazníkov v online svete

Online marketing je v súčasnosti jedným z najdôležitejších oblastí vo svete reklamy a propagácie. Kým pár rokov dozadu, bola postačujúca inzercia v tlači, poprípade reklama v televízii, dnes je všetko inak. Drvivá väčšina reklamy, sa totiž presunula do internetového sveta, teda na internet. pokiaľ v tejto oblasti nie ste extrémne zbehlí a chceli by ste to zmeniť, jednu možnosť vám ponúka aj spoločnosť Google.
 
 počítač

Online kurz s názvom „Pochop potreby zákazníkov a ich správanie na internete“ je určený pre úplných začiatočníkov.Je jedno, či sa chcete v tejto oblasti zlepšiť pre vaše budúce uplatnenie na trhu práce, alebo  už podnikáte a váš marketing takpovediac kríva. Absolvovanie kurzu vám zaberie približne šesťdesiat minút a na jeho konci obdržíte certifikát o jeho zvládnutí. Po bezplatnej registrácii vás čakajú tri moduly, ktorými postupne prejdete. Tie obsahujú konkrétne video návody, rôzne tipy v oblasti propagácie na internete a záverečné testy.
 
Prvé dva moduly obsahujú tri samostatné lekcie, ktoré sú zamerané na jednotlivé oblasti marketingu. Posledný modul ich zahŕňa päť. Každý z nich vám zaberie približne pol hodinu času. To samozrejme závisí aj od vašej rýchlosti.
 
Prvý modul s názvom „Zoznám sa s analytikou“, je venovaný témam ako , čo znamená webová analytika, ako ju môžete využiť v praxi, alebo to, ako môžete sledovať vaše jednotlivé ciele.
Druhý modul, „Uspej vďaka analytike“, vás oboznámi s problematikou nástrojov na meranie SEM ( Sarch engine marketing – zjednodušene povedané – marketing vyhľadávania na webe ), naučí vás ako správne triediť dáta pre potreby štatistík a pochopíte takzvané organické vyhľadávanie.

pracoviště

Tretí modul s názvom „Zmeň dáta na štatistiky,vás naučí pochopiť nahromadené dáta, na základe ktorých dokážete pochopiť preferencie vašich zákazníkov, taktiež sa naučíte ako s dátami pracovať efektívnejšie, alebo to, ako z vašich dát vytvoriť plnohodnotné a efektívne štatistiky.