Prestaňte hovoriť jedlu NIE!

Čoraz viac a viac mladých žien (ale aj mužov) má problémy s príjmom potravy. Doba si kladie na dnešnú ženu čoraz viac a viac nezvládnuteľných nárokov, ktoré nedokážeme splniť. Pravdou však je, že vôbec nemusíme, lenže sa to ťažko vysvetľuje mladým slečnám, ktoré sledujú všetky novodobé internetové „krásky“ a pri pohľade ne ich vyretušované a NEREÁLNE fotografie, ktoré vidia majú zo seba komplexy.

anorexie

Doba si stanovila prísne limity, ako by čo malo vyzerať, ktoré partie tela by mali aké byť ak tak žena potom nevyzerá trápi sa a je presvedčená o tom, že nie je dosť dobrá. Tento načisto chorý „štandard“ doby, sa nám snaží nahovoriť stále dokola tie isté keci, že sa musíme zmeniť, musíme byť iný, obliekať sa takto, vážiť toľkoto, jesť to a nejsť tamto, nesmieme pribrať, musíme schudnúť a jednoducho – že nie sme dosť dobrý.

Vnucuje nám veľmi nelichotivé myšlienky, ktoré nás vedú k pochybnostiach o sebe samom, nízkemu sebavedomiu, depresiám, rôznym poruchám, pocitu, že nikam neparíme, nikto nás nemá rád, že sme príliš tuční, škaredí, nízky alebo čokoľvek iné.
Namiesto toho, aby média slúžili človeku a rozvíjali náš rast, robia práve úplný opak. Idú proti nám, proti našej prirodzenosti a tomu ako by sme mali skutočne vyzerať. Kazia nám mienku o sebe aj o iných. Neustále nám dávajú rôznymi spôsobmi pocítiť že nemáme právo byť so sebou spokojní.

hlad

Dievčatá sa potom trápia, odmietajú potravu, a nazdávajú sa, že keď si budú kontrolovať každý gram ktorý počas dňa skonzumujú budú sa cítiť lepšie, budú krajšie a budú ich mať ľudia radšej. Toto ale nie je skutočnosť, je to chorá ilúzia, v ktorej nás nútia žiť a ničia tým naše životy. Dievčatá potom pristupujú na čoraz radikálnejšie a zvrátenejšie diéty a myslia si, že sa budú cítiť lepšie. Nie je to však pravda, treba vystúpiť z tejto lode plnej klamstiev, ktorá sa s nami rúti bezhlavo do zatratenia.