Ekonomická kríza

Ľudí vždy trápi a zaujíma obsah vlastnej peňaženky. Málokto si ale uvedomuje obrovskú až fatálnu prepojenosť s ekonomikou štátu, či dokonca svetovou ekonomikou.

dolary

  • Ekonomiky sveta sú natoľko poprepájané nadnárodnými spoločnosťami a obchodnými vzťahmi spravovanými bankami.

Ak sa čo i len jedno koliesko tohto obrovského kolotoča pokazí- zahapruje, alebo nesprávne funguje- máme problém všetci.

  • Realitná bublina spôsobia krízu, ktorú sme tu mali naposledy. Ekonómovia skonštatovali- tak to býva- kríza raz za čas pravidelne dorazí !

Že sa niekto medzi tým nabalil, alebo presunul ťažisko peňazí inam- nevadí. Tí hlavní aktéri predsa zbohatli ! O to tu predsa ide. Niekto jednoducho potrebuje bohatnúť rýchlejším tempom.
A my chudáci doma, ktorí sme si sporili peniažky na zlé časy- sme nútení zásoby vytiahnuť- lebo zlé časy prišli !
Pánske huncútstvo ! Vraveli voľakedy a platí to veru aj dnes ! Hra bohatých s dopadom na chudobných : Už ste počuli, žeby niekto za to, že spôsobil krízu, bol potrestaný ? Určite nie !
Biznis hýbe svetom- že nevyšiel ? Smola ! Ide sa ďalej ! A my ideme puknúť márne od zlosti

  • Jediné čo vieme ovplyvniť sú naše domáce financie. Tie si spravujme tak, aby kríza v našej peňaženke nedorazila skôr ako tá celosvetová, ktorá celkom určite príde-
  • Pomaly nás na to pripravujú. Po dávkach- aby sme si privykli.

krize

Spravujme teda svoje vlastné financie tak, že ich nedávajme iba do bánk. Cenné kovy, umelecké diela, nehnuteľnosti sú celkom isto podstatne lepšou voľbou, ktorá nestratí hodnotu veru žiadnou krízou. Nech sa páni bankári netešia, že zbohatnú z toho, že zle investujú vaše ťažko zarobené peniaze.
Ak ale ešte vždy veríte bankám a bankovým úradníkom, v tom prípade vložte peniaze do bánk a čakajte, že sa stane zázrak a banky vám ich zhodnotia a vy o nich neprídete. Neviem len, či je optimizmus na mieste !