Mužské typy postáv

Výber oblečenia pre mužov je spojený nielen s módnymi trendmi a farebnými kombináciami , ale aj s typom tela. V tomto článku budem vysvetľovať, ako určiť typ tela a aký druh oblečenia je najvhodnejší pre konkrétny typ postavy. Ak chcete začať , mali by ste vedieť, že typ mužskej postavy je zvyčajne geneticky predisponovaný a môže byť zmenený iba fyzickým cvičením: budovaním svalov a / alebo prísunom kíl navyše.  Pomerom ramena a femorálneho pletenca (a to je spôsob určenia typu) existujú 3 hlavné typy mužskej postavy. Začnime s najbežnejšími.

muž

  1. Obdĺžnik

Šírka ramien, hrudníka, pásu a bokov s takou postavou je takmer rovnaká, čo poskytuje obdĺžnikovú siluetu. To sa nachádza u väčšiny mužov. Je pre nich ľahké vybrať si štýl oblečenia, v skutočnosti neexistujú žiadne nerovnováhy. Pri výbere biznis oblečenia pre takúto stavbu, dávajte pozor na rovné košele. V neformálnom štýle si môžete vybrať voľné džínsy a tričká s okrúhlym výstrihom v kombinácii so sakom alebo svetrom.

  1. Trojuholník

Existujú tu dva podtypy, začnime s obráteným trojuholníkom (ramená sú širšie ako boky a pás).  Takáto postava je považovaná za dokonalú.  V tomto prípade si môžete dovoliť takmer akýkoľvek štýl oblečenia, ale nemali by ste vizuálne zvyšovať ramená, snažiť sa vyvážiť siluetu, vizuálne zvyšovať boky.  Taktiež odporúčam venovať pozornosť skokanom – s V-krkom, aby sa vizuálne zmenšila horná časť trupu. A čo keď máte tvar „rovného trojuholníka“ (alebo lichobežník v iných zdrojoch), t. úzke ramená a široké boky?  V tomto prípade je potrebné opustiť zúžené nohavice a vybrať viac voľných štýlov (Straight Fit) tmavých odtieňov bez ďalších vreciek, aby sa neostrili na tak široké boky. 

svalovec

  1. Oválne

V podstate sa takáto postava formuje od detstva, ale stáva sa, že majitelia trojuholníkového alebo obdĺžnikového typu tela, ktorí majú extra kilogramy, získajú „oválny“ tvar. Ak chcete vyzerať štýlovo a vytvoriť mužnú siluetu, musíte súčasne zdôrazniť ramená a vizuálne znížiť pas a boky.  Dávajte prednosť oblečeniu klasického priameho strihu a tmavých odtieňov.