Aquaparky na Slovensku sú na vysokej úrovni

Aj keď Slovensko, ako malá, vnútrozemská krajina nedisponuje priamym prístupom k moru alebo k oceánu, má sa čím popýšiť. Bohaté zásoby kvalitnej minerálnej a termálnej vody nám závidia v celom svete. Atrakcie s vodou každoročne prilákajú na Slovensko tisíce zahraničných návštevníkov. Aquaparky na Slovensku tiež nie sú výnimkou. Práve aquaparky na Slovensku a slovenské kúpele sa značnou mierou podieľajú na turizme. Oceňujú ich však nielen zahraniční, ale aj domáci návštevníci.

aquapark

Výnimočné aquaparky na Slovensku

Blíži sa voľný deň a vy si trápite hlavu nad tým, ako svoje voľno využijete čo najefektívnejšie? Skúste navštíviť práve niektorý spomínaný aquapark. Na Slovensku si máme skutočne z čoho vyberať. Slovenské aquaparky ponúkajú svojim návštevníkom služby na vysokej úrovni a za prijateľné ceny. Ak by sme sa na návštevnosť slovenských aquaparkov pozreli podrobnejšie, zistili by sme, že najčastejšie ich navštevujú práve domáci návštevníci. Na druhom mieste sa umiestnili návštevníci z Česka, ďalej z Maďarska a z Poľska. Práve s našimi poľskými susedmi máme spoločné to, že v blízkosti štátnych hraníc je vybudovaných niekoľko aquaparkov. Avšak aj návštevnosť zahraničných návštevníkov, s ktorými naša malá krajina nesusedí, je skutočne významná. Významný podiel na turistickom ruchu Slovenska tvoria aj návštevníci z Ruska, Spojeného kráľovstva či balkánskych krajín. Slovenské aquaparky nájdeme takmer každom kúte Slovenska – na západe je to napríklad Aqupark Senec, na východe napríklad AquaCity Poprad, v južnej časti Slovenska sa nachádza Novolandia Rapovce, v strednej časti Slovenska by sme našli napríklad Tatralandiu či Thermal Park Bešeňová. Vzhľadom na ich výbornú polohu sa teda netreba čudovať, že sú obľúbené aj medzi zahraničnými turistami.

tobogány

Ak si chcete dokonale oddýchnuť, Slovensko vám ponúka aj kúpeľné zariadenia

Kúpele na Slovensku sú dokonca vyhľadávanejšie než samotné aquaparky. Sú výnimočné najmä v tom, že sa zameriavajú na liečenie všetkých druhov zdravotných problémov. Slúžia dokonca aj ako včasná prevencia pred vznikom určitých ochorení. Medzi najvyhľadávanejšie patria tie, ktoré sa zameriavajú na liečbu dýchacích ochorení, problémov spojených s trávením, pohlavnými orgánmi, kožou či ochoreniami pohybovej sústavy. Ponuka slovenských kúpeľov a rovnako aj procedúry sú na vysokej úrovni, vyberie si z nich každý. Ak aj vás ponuka kúpeľov či aquaparkov na Slovensku zaujala, navštívte stránku www.nasavoda.sk, kde nájdete veľké množstvo užitočných informácií.