Obliečky na posteľ – nezanedbajte ich výber

Spálňa je miesto, v ktorej oddychujeme a načerpávame nové sily. Preto sa mnohí z nás snažia, aby sa v nej cítili príjemne. Často volíme jemné farby stien i nábytku, no hlavne kvalitnú posteľ. Náš spánok ale neovplyvňuje iba kvalita postele. Prispieva k nemu tiež teplota v miestnosti či napríklad obliečky na posteľ. Aj keď sa to nezdá, že je veľký rozdiel v tom, či sme prikrytí posteľným prádlom vyrobeným z čistej a kvalitnej bavlny alebo z umelého materiálu. Poďte sa spolu s nami pozrieť, čo by ste pri výbere posteľných obliečok nemali zanedbať.

povlečení

Pozor na materiál a rozmery

Presne toto sú dve základné kritériá výberu posteľných obliečok. Čo sa týka materiálu, ten sme už tak trochu načrtli v úvode. Na trhu je dostupných mnoho kvalitných materiálov a tak ide iba o to, čo preferujete. Medzi mimoriadne obľúbené, no i trochu drahšie posteľné obliečky patria saténové. Sú na dotyk veľmi príjemné a ich kvality oceníte hlavne v teplejších mesiacoch. Dokážu totiž príjemne chladiť. Na zimu sa odporúča zvoliť napríklad flanelové obliečky. Majú jemné chĺpky a celkovo pôsobia veľmi teplým dojmom. Spať sa vám v nich bude preto ako na obláčiku. Poďme ale teraz k rozmerom. Pred kúpou posteľného prádla je dôležité, aby ste si odmerali svoj vankúš a prikrývku a na základe toto vyberali. Môže sa totiž stať, že obliečka bude menšia ako prikrývka a v tom prípade bude pre vás nepoužiteľná.

hotelové povlečení

Posteľné prádlo ako vzácny dar

Chystáte sa na svadbu či oslavu životného jubilea a uvažujete nad tým, čo vybrať ako dar? Čo tak obliečky na posteľ? Naozaj kvalitné posteľné prádlo totiž dokáže potešiť skutočne každého. Ak si na jeho výbere dáte záležať, obdarovaný to určite ocení. Ako dar sa hodia hlavne damaškové či saténové obliečky. Damaškové sú vyrobené z hrubo tkanej bavlny a sú doslova nesmrteľné. Rozhodne patria medzi tie drahšie na trhu a práve tým obdarovanému ukážete, že si ho ceníte. O kvalitách saténového posteľného prádla sme už hovorili vyššie. Pred kúpou si vždy prečítajte zloženie materiálu na obale, aby ste si boli istý, že kupujete kvalitu. Tie najkvalitnejšie obliečky na posteľ nájdete na webovej stránke https://www.scanquilt.sk/.