Podlahové vykurovanie a najčastejšie chyby pri inštalácii

Súčasné technológie nám poskytujú niekoľko spôsobov vykurovania. Jedným z najmodernejších a najobľúbenejších spôsobov je podlahové vykurovanie, ktoré nachádza uplatnenie najmä pri novostavbách a rekonštrukciách starších nehnuteľností. Podlahové vykurovanie môžeme bez debaty zaradiť medzi nízkoteplotné vykurovacie systémy, preto predstavuje v súčasnosti štandardnú súčasť nízkoenergetických domov. Konvenčné vykurovanie, teda to prostredníctvom radiátorov, odovzdáva teplo okolitému vzduchu a následne stenám v obytnom priestore. V dôsledku toho vzniká rozdiel medzi teplotou stien a vzduchu. Následne dochádza k zvýšenému prúdeniu vzduchu, rovnako tak aj k zvýšenej prašnosti a pocitovo môže byť rozdielna teplota pri podlahe a pod stropom v danej miestnosti. Tento problém sa dá odstrániť podlahovým vykurovaním, ktoré dokáže priestoru odovzdať rovnomernejšie rozloženie teploty.

sekera

Ako si zabezpečiť podlahové vykurovanie bez chýb

Rovnako, tak ako pri každej prerábke, môže dôjsť k chybám aj pri inštalácii podlahového vykurovania. Veríme, že tento článok vám pomôže poučiť sa na chybách druhých a vy si budete môcť vychutnať dokonale vyhriatu miestnosť po veľmi dlhú dobu.

Šetriť na materiály sa nemusí oplatiť ani pri podlahovom vykurovaní. Načo nám predsa bude krásna a dizajnovo dokonalá podlaha, keď ju budeme musieť v dôsledku nekvalitného vykurovania pod ňou každú chvíľu demontovať? Podlahové vykurovanie a jeho chyby sa vskutku opravujú pomerne náročne. Z hľadiska priorít, by teda mala byť kvalita prvoradá a až následne by ste sa mali orientovať podľa ceny. Samozrejme, že vás nesmerujeme zákonite na tie najdrahšie riešenia, no dôležitým ukazovateľom je v tomto smere dĺžka záruky celého systému zo strany výrobcu.

jantar

Podlahové vykurovanie a jeho inštaláciu by sme celkom určite odporučili zveriť do rúk odborníkov. Svojpomocná realizácia by teda v konečnom dôsledku nemusela znamenať finančnú úsporu, práve naopak. Neodborná inštalácia vytvára prostredie pre vznik porúch a ich náprava môže predstavovať opätovné vynaloženie finančných prostriedkov.

Medzi ďalšie chyby pri inštalácii podlahového vykurovania by sme bezpochyby mohli zaradiť nesprávny návrh celého riešenia. Ak sa napríklad rozhodnete pre elektrické vykurovanie, je nesmierne dôležité brať do úvahy výpočet presnej odstupovej vzdialenosti kábla pri akceptácii plošného vykurovacieho výkonu. Nemenej dôležité je následne správne vypočítať dĺžku kábla pre rozlohu celého vykurovaného priestoru. Dosiahnutie tohto stavu môže vyžadovať niekoľkonásobné opakovanie pokládky kábla.

Viac informácií nájdete na internetovej stránke http://vykurovanie24.sk/.