Pieskovisko pre deti – krok za krokom


Ktoré dieťa by nemilovalo hranie sa v pieskovisku. Ak bývate v dome a na vašom pozemku ešte táto atrakcia nestojí, napravte to ihneď, ako vám to dovolí počasie. Nejedná sa o nič komplikované ani finančne náročné.
 
pískovičtě

  1. Nájdite na záhrade vhodné miesto. Myslite na to, že vaše deti v pieskovisku pravdepodobne strávia celé hodiny, takže sa vyvarujte tomu, aby sa nachádzalo na priamom slnku. Je dobré ak nad ním bude napríklad strom. Pokiaľ takéto miesto na pozemku nemáte, môžete nad pieskovisko postaviť párty stan, alebo väčší slnečník.
  2. Druhým krokom bude vyhĺbenie jamy. Výsledné pieskovisko by malo byť hlboké aspoň pol metra. Vy však kopte hlbšie, aspoň do päťdesiatcentimetrovej hĺbky.
  3. Tvar pieskoviska nemusí byť iba štvorcový, alebo obdĺžnikový. Pokojne vykopte jamu v tvare kruhu, alebo trojuholníka. Fantázií sa jednoducho medze nekladú.

  1. Veľkosť pieskoviska, by mala byť minimálne jeden a pol metra štvorcového. Ak máte viac detí, urobte ho určite väčšie.
  2. Na dno jamy, ktorú ste vykopali nasypte aspoň päťcentimetrovú vrstvu jemného, riečneho piesku.
  3. Na piesok umiestnite fóliu. Tá musí byť dostatočne hrubá, aby sa neprederavila. Môžete použiť starú fóliu z bazéna, alebo takú, ktorá sa používa na záhradné jazierka.
  4. Ešte pred tým, ako dovnútra nanosíte piesok, vytvorte rám pieskoviska. Ide o nižší obrubník. Na jeho výrobu môžete použiť napríklad betónové tvárnice. Na ich vrch potom pripevnite drevené dosky, ktoré nalakujte a namaľujte. Okrem toho, že vám piesok nebude vyliezať von, budú mať deti kde sedieť.

hračky

  1. Posledným krokom je samozrejme naplnenie pieskom. Ten nikdy nesypte až po vrch, pretože by deťom neostalo miesto na hranie. V tomto prípade sa oplatí minúť niekoľko eur a piesok kúpiť. V riečnom piesku sa totiž väčšinou nachádzajú úlomky skla a iné nebezpečné predmety. Na škodu nie je ani to, keď piesok poriadne preosejete. Na tento účel vám poslúži kúsok hrubého pletiva, ktoré  môžete upevniť na drevený rám.